Jdi na obsah Jdi na menu
 


Equilibre (Balanc) a stojka

11. 4. 2008

Udržovat rovnováhu ve stoje vyžaduje dobrý postoj a pevné svaly. Pokud máš dojem, že v některé z těchto dvou věcí zaostáváš, potom je upright balance to, co bys měl provozovat, abys zlepšil své dovednosti.

Začni stáním na úzké překážce (zábradlí jsou nejvhodnější). Prsty směřují dopředu a vedou boky. Ruce natáhni do stran k získání lepší stability (s postupným zlepšováním budeš používat ruce stále méně). Dívej se na cestu před sebou, ne pod svýma nohama.

Je normální, že napoprvé zakolísáš a spadneš. Když budeš trénovat, zkoušej měnit rychlost – pohybuj se pomalu s pevným postojem a rychle na lehkých nohách. Jakmile to pro tebe bude jednodušší, zkus se na překážce otočit nebo vyzkoušej chůzi po nakloněném zábradlí.

Dobrá rovnováha znamená dobré ovládání.


Stojka

Ačkoliv stojka není technikou, kterou bys při parkouru využil, je stále důležitou součástí přípravy a tréninku. Všechny druhy rovnováhy pomůžou v přesnosti a ladnosti tvých pohybů. Tato poloha také posiluje mnohé části těla používané při tréninku parkouru, jako jsou prsty, zápěstí, ramena a břicho.

K získání svobody pohybu by člověk měl umět používat své ruce stejně dobře jako nohy.

Stát ve stojce vyžaduje pevnost v několika specifických částech těla. Přesná stojka se řídí stejnými principy jako správné držení těla. Ramena, boky a kolena musí být v jedné linii. Je důležité stát rovně a natahovat se k obloze nohama. Napnutí břicha a hýždí ti dá více síly a rovnováhy pro udržení této polohy. Dýchej pomalu nosem.

Rovnováhu udržuj pomocí rukou. Zatlač prsty, když se ti nohy začnou převažovat přes hlavu. Zatlač na dlaně, když se začneš se sklánět zpátky k zemi. Zkus se držet rovně.


 

 zdroj: parkour.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář